U susretu 20. kola Prve lige Federacije BiH Sloga je ugostila Zvijezdu, a na kraju je slavila s minimalnih 1:0.

Duel ekipe koja se bori za opstanak i one koja se bori za ulazak u Premijer ligu završen je rezultatom 1:0. Nije viđena neka dopadljiva igra niti puno šansi, ali je Sloga bila bolja baš za taj jedan pogodak.

Zvijezda je bolje otvorila meč od Sloge, ali lopta jednostavno teški uslovi za igru i mali fudbalski teren u Simin Hanu nisu odgovarali gostima iz Gradačca, prvo poluvrijeme proteklo je u par polušansi crveno bijelih. Drugo poluvrijeme donosi nešto otvoreniju igru domaćina što na kraju krunišu i golom koji će se ispostaviti kao i jedini na današnjoj utakmici. Petnaestak minuta prije kraja, nakon ubačaja iz kornera, Omerović pogodio za 1:0. Zvijezda je najbolju šansu imala preko Heveševića i sigurno se očekivalo puno više od bivšeg premijerligaša iz Gradačca.

U narednom kolu Zvijezda gostuje GOŠK-u u Gabeli, dok će Sloga na gostovanje u Orašje. Sloga – Zvijezda 1:0 (Omerović 74)

Sloga: Hamzabegović, Šinik, Jazvin, Moranjkić, Todorović Davor, Todorović Darjan, Ibrahimović, Musić, Širanović, Habibović, Omerović.

Zvijezda: Prljača, Doljančić, Mujčić, Konjhodžić, Cvijanović, Huseinbašić, Devedžić, Damjanović, Glišić, Mujagić.